Вхід на сайт 

Увійти Зареєструватися

Вхід до облікового запису

Username
Пароль *
Запам'ятати мене

Створити обліковий запис

Поля помічені зірочкою (*) є обовязковими для заповнення.
Name
Username
Пароль *
Підтвердження паролю *
Електронна адреса *
Підтвердження електронної адреси *

Цитата дня 

Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом. Ліна Костенко

Останні коментарі 

  • Танита 02.07.2015 13:23
    Чувствуется, что автор реферата - педагог-практик . Хороший материал для работы учителя-воспита ...

    Детальніше...

     
  • maria machabeli 29.06.2015 11:16
    :eek: :zzz :oops: :D :-) ;-) sowsow

    Детальніше...

     
  • maria machabeli 26.06.2015 08:44
    :D :lol: :P :roll: :-) ;-) :oops:

    Детальніше...

Пошук по сайту 

Святковий календар 

Зараз на сайті 

На сайті 5 гостей та відсутні користувачі

Стереокартинки




Напевне, все добре пам’ятають, як близько 15 років тому почали випускатися обкладинки суперщоденників і зошитів, на яких позаду був рясний візерунок, придивившись всередину якого, можна було побачити об’ємну картинку. Звернувшись до джерел інтернету , я дізналася, що ці візерунки називаються стереокартинками.

Отже, стереокартинка - це картинка, де використовуються два окремих зображення, що дозволяють досягти стереоефекту. Тобто щоб створити стереозображення за допомогою програми 3D (тривимірного) моделювання, потрібно зробити подвійний рендерінг (візуалізацію) сцени з обох камер, що відповідають очам спостерігача. Така стереокартинка буде сприйматися глядачем без будь-яких зовнішніх пристосувань (3D окуляри і т. д.). Для цього варто лише дивитися на картинку, уявляючи, що вона прозора, тобто повз неї. При цьому очі повинні бути розслабленими, неначе ви дивитися, відпочиваючи.

Принцип дії стереозображень полягає у властивостях кожного ока бачити окреме зображення, інформація про яке поступає під виглядом імпульсу в головний мозок. Зоровий аналізатор, що обробляє отриману інформацію, створює з двох отриманих різних картинок одне об’ємне стереозображення. Тому наша свідомість сприймає єдиний об’ємний образ. Якщо ж одне око заплюснути, то можна втратити або саму картинку, або її об’ємність. Якщо закривати очі по-черзі, то можна побачити «зсув» зображення, бо кожне окреме око бачить об’єкт зі свого ракурсу.

Як створюють стереокартинки? За допомогою програм з тривимірного моделювання. Для цього художник спочатку створює тривимірну модель об’єкту, який він хоче «сховати» в стереокартинці. Потім вибирається 2D-зображення, яке видиме нашому оку. Це буде фоном картинки. Фон повинен складатися з дрібних образів, які не повинні відволікати нашу увагу. Потім спеціальне програмне забезпечення накладає 3D-модель на фоновий малюнок. От і все.

Якщо з першого разу у вас не виходить роздивитися стереокартинку, раджу потренуватися. Найкраще це робити з роздрукованими на папері кольоровими картинками. Для цього потрібно листок з картинкою піднести близько до очей, причому старатися зір сфокусувати в центрі картинки. І поступово відводячи зображення, вдивляючись неначе вглиб, ви побачите ту картинку, яку «сховав» художник.

Натреновані очі можуть бачити картинки одразу і на моніторі.

Вашій увазі пропоную колекцію таких стереокартинок:




Додати коментар


Захисний код
Оновити