Вхід на сайт 

Увійти Зареєструватися

Вхід до облікового запису

Username
Пароль *
Запам'ятати мене

Створити обліковий запис

Поля помічені зірочкою (*) є обовязковими для заповнення.
Name
Username
Пароль *
Підтвердження паролю *
Електронна адреса *
Підтвердження електронної адреси *

Цитата дня 

Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом. Ліна Костенко

Останні коментарі 

  • Танита 02.07.2015 13:23
    Чувствуется, что автор реферата - педагог-практик . Хороший материал для работы учителя-воспита ...

    Детальніше...

     
  • maria machabeli 29.06.2015 11:16
    :eek: :zzz :oops: :D :-) ;-) sowsow

    Детальніше...

     
  • maria machabeli 26.06.2015 08:44
    :D :lol: :P :roll: :-) ;-) :oops:

    Детальніше...

Пошук по сайту 

Святковий календар 

Зараз на сайті 

На сайті 8 гостей та відсутні користувачі

Виховуємо маленького помічника




Ваш малюк активно цікавиться домашніми справами? Ні в якому разі не забороняйте йому вам допомагати. Краще запропонуйте цікаву нескладну роботу і обов’язково потім йому подякуйте за її виконання. Давайте складемо перелік завдань, які можна дати вашому підростаючому помічникові.

 

Для діток 2-3 років підходять наступні справи:

1. Полити квіти у вазонах. Слідкуйте, щоб лійка буда маленьких розмірів, не важка.

2. Поскладати у шафі одяг. Слідкуйте, щоб дитина змогла дістати до поличок.

3. Прибрати іграшки. Якщо ваш малюк ліниться прибирати за собою іграшки, придумайте щось на зразок: іграшки за день втомилися і треба їх покласти спати. Такий підхід в більшості випадків спрацьовує.

4. Витерти пил. Дайте дитині ганчірочку, покажіть, як правильно витирати пил. Але не чекайте якісної роботи. Головне – ваш помічник теж приймає участь у прибиранні.

5. В цьому віці дітки люблять копіювати поведінку дорослих. Звісно, ви не дозволите брати в руки гарячу праску чи мішати страви в гарячій каструлі. Але ви можете запропонувати іграшкову праску та іграшковий посуд. Нехай дитина дублює вашу роботу. Для хлопчиків можна запропонувати іграшковий молоток, викрутки і інші інструменти. Разом з татом вони можуть добре провести час, щось майструючи.

6. Якщо ваш помічник любить спостерігати як ви розвішуєте випрану білизну, запропонуйте йому цю справу. Для цього можна натягнути одну мотузку відповідно до зросту малюка. Дуже добре, якщо прищепки будуть різних кольорів, можна буде ще й кольори повивчати. Нехай малюк розвісить випрану лялькову одежу, або свою власну.

Для старших діток, віком 4 – 5 років завдання можна ускладнити:

1. Витерти помитий посуд. Контакт дитячих ручок з миючими засобами – не кращий варіант, а от витирання посуду сухим рушником може бути гарною роботою для маленької господарочки.

2. Допомогти в приготуванні простих кулінарних страв. Спробуйте разом приготувати яєчню або спекти пісочне печиво. Дозвольте дитині використовувати форми.

3. Полити квітник, вирвати бур’ян. В цьому віці вже можна вивчати елементи садівництва і квітникарства.  

4. Підмести підлогу або подвір’я.

5. Пришити ґудзика. Якщо у вашого малюка добре розвинена дрібна моторика, то для нього це заняття не буде складним. Але обов’язково стежте за роботою, бо голкою можна поранитися.

Ось приблизно до такої роботи можна привчати дитину. І пам’ятайте – краще виховувати помічника з раннього дитинства. І вже через кілька років ви матимете надійну опору у ваших повсякденних справах.




Додати коментар


Захисний код
Оновити